wz

Zpět na hlavní stránku!


JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola jako dítě skákal jako kočka, byl to malý sportovec jako kdyby měl tělo z kaučuku!!

Henryk Lahola lozil po stromech, přelezl kterýkoliv plot, nic nezabránilo Henryku Laholovi dostat se tam, kam se dostat chtěl. Na dvoře na pískovišti byla taková kovová konstrukce určená pro různé dospělé amatérské gymnasty a gymnastky. Řebříkovitě to vedlo nahoru a úplně horní příčka byla asi čtyři metry nad zemí! Henryk Lahola neměl ani sedm let a vylezl úplně nahoru a z těchto asi 4 metrů klidně skočil dolů!! A ač to se v průběhu i následujících měsíců opakovalo snad i tisíc krát, nikdy se mu nic nestalo! Na dvoře byla zaměstnána jakási dozorkyně, byla to taková trochu tlustá paní středního věku oblečená v bílém jako kdyby byla nějakou lékařkou a kromě dozoru nad sportujícími dětmi a dospělými také půjčovala dospělým i nějaké sportovní náčiní za symbolický poplatek. Tato dozorkyně sportovního areálu velice protestovala proti seskokům Henryka Laholy, vyháněla ho, ba i hrozila zavoláním VB (tj.”veřejná bezpečnost”, dnes se této instituci říká “Policie”). Rodiče Henryka Laholy toto skákání také pokládali za nebezpečné a Henryku Laholovi ho zakazovali. V červenci 1974 jeden asi dvacetiletý občan USA slovenského původů jeden skok Henryka Laholy si natočil amatérskou černobílou kamerou, z tohoto filmového záznamu pak pořídil také několik černobílých fotografických snímků, které daroval i Henryku Laholovi a tyto snímky má Henryk Lahola dodnes. V době tohoto nafilmovaného seskoku měl Henryk Lahola 7 let a tři měsíce. Henryk Lahola toto skákání ukončil v prosinci 1975, kdy mu ho v rámci vánoční svaté zpovědi zakázal jeho zpovědník - katolický kněz z Blumentálského kostela Nanebevzetí Panny Marie v Bratislavě (a současně byl i tajným jezuitou, ale to jsem se dozvěděl až v půlce osmdesátých let). Na svatou zpověď jsem chodil každý první pátek v měsíci, řekl jsem mu že se chodívám hrávat na hřiště kde i trochu skáču a že se na mně dozorkyně zlobí. Nikdy tomu však nevěnoval žádnou pozornost. A teď najednou mi velice domlouval, řekl mi že mně pán Bůh velice miluje a že si nepřeje, aby se mi něco stalo. Nyní jsem ale o skákání vůbec ani nemluvil – začal o tom sám. Odkud se to dozvěděl? Zřejmě mu to před mojí svatou zpovědí nyní řekli rodiče a poprosili ho, aby mi domluvil, protože je (tj.rodiče) nechci poslouchat. Téměř dvacet minut mi promlouval do duše a já jsem pak slíbil jak mému Pánu Ježíši Kristu, tak také i důstojnému otci zpovědníkovi, že “už to nikdy viac neurobím, už nikdy viac odtiaľ skákať nebudem”

Standartní obyčejné fotografie:

Fotografie č.1 – Henryk Lahola je bezprostředně připraven skočit z výše asi 4 metrů dolů, co je ostatně vidět ze svalového napětí celého jeho těla. Žádný dospělý člověk by si skočit z tak obrovské výše netroufl, neboť by se zabil, v tom lepším případě “pouze” polámal.

Fotografie č.2 – Henryk Lahola právě seskočil a padá tak z výše asi 4 metrů. Přihlížející dospělí tleskají! Je to skvělé, dokonce i můj asi dvacetiletý trenér z karate mi zatleskal, ač jinak je to flegmatik a jen málokdy ho něco nadchne!! Jediná smůla je v tom, že si mě opět všimla “bába” dozorkyně hřiště a přišla mi opět vyhubovat, že prý zavolá VB pokud okamžitě toho nenechám…

 

Repete pro labužníky sportovních seskoků.

Vychutnejte si to ještě jednou v detailních velkorozměrových fotografiích:

Fotografie č.1 – detailní, velkorozměrová (tj.mnohem větší) fotografie seskoku z výše asi 4 metrů

Fotografie č.2 – detailní velkorozměrová, (tj.mnohem větší) fotografie seskoku z výše asi 4 metrů

Dne 16.5.2007 tuto stručnou informaci i se čtyřmi fotografiemi o těchto svých sportovních výkonech v dětství publikoval:

JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!