wz

Zpět na hlavní stránku!


V USA zemřela žena po potratu.

Potraty v pozdním stadiu nesou veliké zdravotní rizika pro ženu, dokumentuje to i případ ze státu Maryland v USA.

Následkem vážných komplikací po potratu v 33. týdnu těhotenství zemřela 7. února roku 2013 devětadvacetiletá žena v americkém městě Germantown, stát Maryland. Žena začala krátce po zákroku pociťovat veliké bolesti, no s lékařem, který potrat provedl a měl být připraven na možnou zpětnou vazbu a potřebu pomoci v případě komplikací po zákroku, se nebylo možné spojit. Pacientka zemřela na následky silného vnitřního krvácení do dutiny břišní.

Případ otřásl tamní veřejností, lidé se dožadovali zejména vysvětlení, proč nebyl lékař dostupný na telefonní lince a neúspěšná byla i snaha nemocnice, kde pacientku převezly, o spojení s ním.

Mezičasem vycházejí na světlo světa nové podrobnosti o případu a je v současnosti vedeno kromě jiného trestní stíhání pro podezření z likvidace zdravotní dokumentace pacientů v minulosti, nakolik osobní zdravotní karty a kopie dokladů pacientů byli náhodou nalezeny v odpadu při klinice ještě v červenci roku 2012. Podobně se v témže místě podařilo objevit i nebezpečný biologický odpad a nebezpečná farmaka, které mohli být použity během zákroků.

Potraty v pozdních stadiích těhotenství jsou prováděny velice invazivními metodami a nesou ze sebou vždy riziko poškození vnitřních orgánů.

Opsal dne 25.4.2014 JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!