wz

Zpět na hlavní stránku!


Slovinci odmítli zákon umožňujícího homosexuálům uzavírat “manželství” a “adoptovat si děti”.

Snaha Slovinské občanské iniciativy pro rodinu iniciovat referendum o zákoně, který umožňuje homosexuálům uzavírat manželství a adoptovat si děti dospěl k úspěšnému završení. Koncem prosince 2011 totiž slovinský ústavní soud rozhodl o možnosti jeho konání v případě, že iniciátoři získají alespoň čtyřicet tisíc podpisů.

Předmětem plebiscitu se tak stalo zrušení zákona o tzv. “homosexuálních manželstvích” a možnosti adoptovat děti homosexuály, což bylo přijato v rámci novelizace zákona o rodině v červnu 2011.

Podporu iniciativě občanských aktivistů vyjádřil i arcibiskup hlavního slovinského města Ljubljany Anton Stres, který uvítal rozhodnutí soudu, poněvadž je potvrzením, že úsilí církve nestojí v protiklade k lidským právům a ústavě země.

Ministr sociálních věcí a rodiny Slovinska Ivan Svetlik vyjádřil určité znepokojení nad ovlivňováním legislativy církevními iniciativami, ale poznamenal, že rozhodnutí soudu třeba respektovat.

Občané Slovinska v roce 2012 odmítli v referendu nový zákon o rodině přijatý v roce 2011.

Plebiscitu se zúčastnilo 26% občanů Slovinska, přičemž 55% hlasujících slušných lidí se vyslovilo za odmítnutí zákona, který měl kromě jiného umožnit tzv. “uzavíraní manželství” mezi homosexuály a dále ještě navíc i jejich následnou tzv. “adopci dětí”, respektive nemilosrdné dávání bezbranných dětí coby sexuálních hraček k permanentnímu znásilňování do rukou těchto perverzních sodomistických úchyláků.

Konání referenda bylo výsledkem občanské angažovanosti slušných lidí, petici za jeho vyhlášení podepsalo kolem padesáti tisíc slušných slovinských občanů.

Předseda biskupské konference Slovinska a současně i sídelní arcibiskup hlavního města Slovinska Ljubljany vyjádřil spokojenost s výsledkem hlasování a poděkoval se všem, kteří se zasadili zejména za práva dětí být vychovávány v normální rodině.

Opsal JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!