wz

Zpět na hlavní stránku!


Tragické selhání australské nemocnice The Royal Women‘s Hospital.

Australská nemocnice The Royal Women‘s Hospital se podle informací denníku The Herald Sun dopustila v listopadu 2011 obrovského selhání, když její lékaři provedli potrat zdravým dvojičkám.

Zaměnili si je s nenarozenými dětmi, kterých matka se rozhodla pro potrat, nakolik lékaři jim nedávali téměř žádné šance na přežití vzhledem na rozsáhlé zdravotní poškození. Následně byly potraceny i tyto dvojičky.

Vedení nemocnice označilo případ za “bolestivý incident” a “velikou tragedii, vyjadřujíc soucit dotčené pacientce a její rodině"” Zdravotnický personál podal abortivní injekci nesprávné ženě a ačkoliv ta byla odhodlaná porodit i poškozené děti, během tříhodinové operace císařským řezem byly usmrceny, neboť abortivní injekce vyvolá předčasný porod, avšak už mrtvého dítěte, děj se tedy nedá zvrátit, ani kdyby se personál jakkoliv snažil.

Žena přežívá veliké psychické utrpení, a čeká se, jaké kroky podnikne vůči příslušným zdravotníkům samotná nemocnice.

Téměř stejný případ se stal v roce 2010 na Floridě, když dr.Matthew Kachinas omylem podal abortivní přípravek zdravému dítěti. Následně mu byla odebrána licence.

Opsal JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!