wz

Zpět na hlavní stránku!


Za propagandu homosexuality v Rusku bude hrozit pokuta.

V roce 2011 po zákazu propagandy homosexuality v prostředí mládeže a dětí v Sankt Peterburgu byl představen návrh podobné úpravy i pro Moskvu a následně celé Rusko. O možnosti přijetí tohoto návrhu na federální úrovni informovala mluvčí Ruské federální rady Valentina Matvijenko. “Všemu, co narušuje zdravý vývoj dětí, musí být postaveny bariéry”, vyjádřila se Matvijenko.

Za propagandu homosexuality mezi mládeží a dětmi bude hrozit finanční trest ve výši 1000 až 3000 rublů pro řadové občany, do 10 000 rublů pro představitele určitých organizací a společností a 50 000 rublů pro právnické osoby, přičemž v jednotlivých případech může být pokuta navýšená až na půl miliónu rublů.

Mám-li se k tomu vyjádřit i já JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola, tak musím říci, že ta skutečnost, že se Rusko rozhodlo trestat šíření homosexualistické propagandy a propagaci homosexuality lze jen uvítat jako krok správným směrem, byť i je mi jasné, že stanovené pokuty jsou velmi nízké. Například pokuta půl milionu rublů pro velikou televizní stanici jen stěží může být dostatečným trestem, který by ji odradil od šíření homosexualistické propagandy a propagaci homosexuality na televizních obrazovkách před zraky desetimilionů televizních diváků. Chtělo by to přísnější tresty. A to nejen vyšší pokuty pro právnické osoby, ale i kombinaci pokuty, trestu propadení majetku a trestu odnětí svobody pro osoby fyzické.

Opsal JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!