wz

Zpět na hlavní stránku!


Supermarket údajně prý čelní parkovací místa vyhradil pouze “pro ženy”.

Dne 24.11.2012 v jakémsi večerním zpravodajském vysílání od 19.30 hod. televize Nova odvysílala krátkou reportáž ve svých večerních zprávách o tom, jak jistý obchodní dům, tuším supermarket všechna přední parkovací místa vyhradil pouze “pro ženy”.

Když jsem to slyšel, nemohl jsem tomu věřit, poněvadž nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal. Obchodníci jsou totiž zpravidla pragmatičtí a proto neutrální, pro ně je každý zákazník stejně vítán ať již je sám muž nebo žena.

Rozumím tomu, že bývají vyhrazena místa dejme tomu pro invalidy. Ale kdybych se já někdy s něčím takovým setkal, že supermarket čelní místa – bílou barvou na parkovacích místech - vyhradil pro ženy, tak bych odjel nakupovat jinam.

A všichni muži kdyby měli zdravý rozum, by udělali nejlépe, kdyby udělali totéž. Vždyť proč by měli nakupovat u takového obchodníka, který o jejich peníze zcela zjevně nemá zájem?

Kdyby všichni muži důsledně bojkotovali dotyčný supermarket a nenakupovali v něm, tak by tomu supermarketu poklesli tržby minimálně o 50 %. A to by byla adekvátní odpověď mužů takovémuto feministickému obchodnímu subjektu.

Dotyčný podnikatelský subjekt musí si vybrat – buď plnohodnotný biznis, anebo feministická agenda.

Toto stanovisko napsal dne 26.11.2012 JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

 

Zpět na hlavní stránku!