wz

Zpět na hlavní stránku!


Opět na téma feminismus aneb o političkách, které nejsou v politice “vítány”!

Pokud Vás to zaujme, pak doporučuji Vám, aby jste si přečetl(a) zejména tuto klíčovou hlavní práci:

Henryk Lahola : Ženy jsou ve společnosti privilegovány a muži diskriminováni. Feminismus či feminizmus nebo antifeminismus či antifeminizmus nebo maskulinismus či maskulinizmus. Feministky či maskulinisti nebo maskulinisté. Babice 2009, publikováno i na www.henryklahola.nazory.cz/Femini.htm

Už hodně let se u nás hovoří o tom, že a proč je v politice málo žen. Kritické hlasy je slyšet i ze zahraničí. Když ale v americké volební kampani došlo k překvapivému obratu – zatímco demokrati nakonec senátorku Clintonovou nenominují, zvolil si republikánský kandidát guvernérku z Aljašky – ukázalo se co mnohé z žen vědí už dávno: ne každá žena je v politice vítána.

Muži mají svobodu zvolit si svůj politický směr – být konzervativci, liberály, socialisty, od ženy se očekává, že bude hájit ty “správné” ženské názory a požadavky. Bude hájit na jedné straně regulační opatření pro účast žen v politice (kvóty), na druhé straně bude požadovat pro ženy právo na potrat. Žena s jinými názory se za “skutečnou” ženu nepovažuje a feministická scéna i média jí to dávají patřičně znát.

New York Times náhle zjistil, že pohlaví kandidáta není tak důležité jako jeho/její kvalifikace. Stejný názor v jiném kontextu se dosud ale označoval za “skrytý sexismus”.

Předsedkyně organizace Emilys List Malcolmová prohlásila: “McCain si zjevně uvědomuje sílu voliček v těchto volbách, ale vůbec nepodporuje požadavky, na nichž ženám záleží”. Má samozřejmě na mysli “politicky správné” požadavky – kvóty, potraty atd. Co je Emily’s List? Je to organizace, která shání peníze pro ženy, jež chtějí kandidovat – ovšem pouze za podmínky, že podporují potraty: ženy, které hájí právo na život, jsou z podpory vyloučeny. (Podobnou organizaci mají i v jiných zemích, např. v Británii labouristé).

Čtenáři New York Times rozčileně píší, že nominace Palinové je “urážkou žen”, které přece nebudou volit tuto političku jen proto, že je žena: z týchž důvodů se ale předpokládalo, že budou volit Clintonovou. Zdůrazňují, že předním zájmem “skutečných” žen je právo na potrat: to, že jiné ženy považují za svůj zájem právo na mateřství, je pro ně “nehoráznost”.

/Prameny: Převzato z RC Monitor 2008, napsala Michaela Freiová. Poznámka JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryka Laholy: Kráceno!/

 

Stručné vysvětlení kdo je republikánská kandidátka na viceprezidentku Sarah Palinová:

Sarah Palinová je bývalá basketbalistka, střílí, loví a je silně proti potratům. Je to expertka na energetiku, podporuje těžbu ropy a zemního plynu v pobřežním šelfu USA a na Aljašce. Poslední dva roky je guvernérkou Aljašky.

Sarah Palinová je ale především čtyřiačtyřicetiletá matka pěti dětí. Její nejmladší syn se narodil letos v dubnu; v těhotenství mu byl diagnostikován Downův syndrom, guvernérka Sarah Palinová však ale eventuální provedení potratu bez nejmenšího zaváhání kategoricky odmítla.

A jaká je reakce feministek a feministů vůči ní?

Nenávist, neboť ona uznává právo nenarozených dětí na život. Ovšemže kdyby nechala potratem zavraždit své nenarozené dítě postižené Downovým syndromem a kdyby i svou svobodnou a těhotnou dceru poslala na potrat, jistě by se rázem stala oslavovanou hvězdou radikálních feministek a feministů. Jenže ona si své postižené dítě ponechala, a její těhotná dcera se vdá za otce svého dítěte.

Ani v nejmenším nemám sice v úmyslu se jakkoliv politicky vměšovat do politického klání v listopadových volbách ve Spojených státech amerických, nicméně jako křesťan musím říci, že Sarah Palinová jako člověk je v mých očích hodna mé nejhlubší úcty a obdivu.

S projevem své nejhlubší úcty k Sarah Palinové

JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zaujalo Vás to? Pokud ano, tak Vám doporučuji přečíst si ještě i tuto hlavní klíčovou práci:

Henryk Lahola : Ženy jsou ve společnosti privilegovány a muži diskriminováni. Feminismus či feminizmus nebo antifeminismus či antifeminizmus nebo maskulinismus či maskulinizmus. Feministky či maskulinisti nebo maskulinisté. Babice 2009, publikováno i na www.henryklahola.nazory.cz/Femini.htm

 

Zpět na hlavní stránku!