wz

Zpět na hlavní stránku!


Novozélandské školy se ocitají pod palbou oprávněné kritiky.

Novozélandské školy jsou stále častěji kritizované pro podporu a napomáhání při realizaci interrupcí. Proti těmto krokům se stavějí zejména rodiče žáků a studentů, poněvadž školští poradenští pracovníci v některých případech přímo doporučovali potrat neplnoletým dívkám, přičemž ani nekontaktovali rodiče, kteří tím pádem o problému vůbec nevěděli.

V jedné situaci z minulosti dokonce navštívili s dívkou lékaře a absolvovali různá vyšetření s cílem umožnit provedení potratu. V rozhovoru pro periodikum Sunday Star Times vyjádřila rozhořčení jedna z matek, které 16-letá dcera potratila čtyři dny po začatí potratové procedury chemickou cestou, přičemž její matka vůbec nevěděla, že tyto konzultace, vyšetření a samotný zákrok podstoupila. Podle vyjádření její matky se navíc školský poradce neunouval nabídnout jí jinou alternativu než ukončení těhotenství, ani ji nepožádal o informování rodičů. Na podstoupení zákroku ji vyzývali i někteří “přátelé”.

“Nevěděla jsem, že mají na podobný postup právo” vyjádřila se matka dodajíc: “Jsem zdrvená z toho, že se sama vydala touto cestou”. Žel, novozélandský zákon takovýto postup umožňuje.

V zemí podstoupilo podle statistik v roce 2009 umělý potrat 3950 dívek ve věkovém rozmezí 11 – 19 let, 79 z nich ve věku 11 – 14 let.

Opsal JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!