Protest proti politickému prenasledovaniu a zákazu výkonu novinárskej
profesie nezávislých novinárov Rudolfa Vaskyho a Martina Daňa !!!
Je pre mňa nemilé prekvapenie to čo môžeme vidieť z
krajne ultraľavičiarskej neomarxistickej propagandistickej rétoriky
ultraliberálnych fašistov vládnucich na Slovensku, ktorú úplne nekriticky
recipovali, prevzali prakticky všetci, dokonca bohužiaľ aj samotné Hlavné
správy.sk, a z veľkej miery aj Kulturblog prenasledovanie v kauze
nezávislých novinárov Rudolfa Vaskyho a Martina Daňa. A nie je vôbec podstatné
či tak činia "iba" len zo zbabelosti, že nielen že sa nechcú otvorene
zastať svojich novinárskych kolegov, ale fakticky s perzekúciou vládnuceho
režimu proti nepohodlným nezávislým novinárom de facto plne súhlasia.
V každom prípade je to však ale od nich v
Kulturblogu i Hlavných správach, ale i Slobodnom vysielači a inde veľmi
krátkozraké, pretože absencia akýchkoľvek protestov proti umlčiavaniu
nezávislých novinárov môže vládnuci totalitný neomarxistický režim iba len
povzbudiť k ešte väčším perzekúciám voči slobodomyseľne mysliacim ľuďom, kde v
prvom rade budú „na rane“ ďalší nezávislí novinári, a paradoxne bude to práve
najmä Kulturblog a Hlavné správy.sk a ďalšie konzervatívne nezávislé médiá,
ktoré asi budú tentoraz „na rade“ umlčať ich slobodný hlas, pretože totalitné
režimy na prvom mieste sa snažia o umlčanie práve nezávislých novinárov, u
ktorých hrozí vládnucemu režimu najväčšie nebezpečenstvo, že by mohli ľuďom
otvárať oči nastavovaním zrkadla, a tým demaskovať totalitnú nedemokratickú
podstatu vládnuceho režimu na Slovensku, v dôsledku čoho práve takýchto
slobodomyseľných nezávislých novinárov sa totalitné diktátorské režimy vždy
boja úplne najviac.
Preto každý slobodomyseľný človek, ktorému je
sloboda milá by v súvislosti s perzekúciou nezávislých novinárov Rudolfa
Vaskyho a Martina Daňa by na protest voči súčasným totalitným praktikám
vládnuceho krajne ultraľavičiarskeho neomarxistického režimu ultraliberálnych
fašistov na Slovensku už z princípu mal pozdvihnúť svoj protestný hlas, a to
bez ohľadu na to, do akej miery sa osobne stotožňuje alebo nestotožňuje s
politickými názormi týchto novinárov, ba dokonca aj v tom prípade ak hoc aj
vôbec osobne nesúhlasí s ich konkrétnymi politickými názormi, ktoré títo dvaja
nezávislí novinári zastávajú.
Tým, ktorí si azda naivne myslia, že ak budú mlčať
a nebudú protestovať proti umlčiavaniu nezávislých novinárov a iných
slobodomyseľne mysliacich ľudí, že si tým u nedemokratického totalitného režimu
niečo pomôžu, sa veľmi mýlia. V tejto súvislosti by som si dovolil citovať
výrok nemeckého evanjelického pastora Martina Niemöllera, ktorý na margo svojho
zbabelého mlčania vo svojich časoch, vo vzťahu k dnešku na Slovensku, povedal
Niemöller k veľmi podobným perzekúciám hitlerovskému nacionálno-socialistického
režimu v Nemecku voči vtedajšiemu „svojmu“ režimu zatýkajúcemu svojich nepohodlných občanov:
„Keď gestapáci
zatýkali komunistov, mlčal som, veď nie som predsa komunista, ale som klerikál.
Keď potom zas zatýkali sociálnych demokratov, odborárov a iných ľavičiarov,
opäť som mlčal, veď nie som predsa sociálny demokrat a ani odborár a ani žiadny
ľavičiar, ale som predsa klerikál a pravičiar. Keď potom prišli zatýkať Židov,
opäť som mlčal, veď nie som predsa Žid, ale som Nemec. A potom keď zas prišli
zatýkať katolíkov, tak opäť som mlčal, veď nie som predsa katolík, ale som
protestant. A keď si nakoniec prišli zatknúť aj mňa, tak už tu nebolo vôbec
nikoho, kto by proti môjmu zatknutiu ešte mohol protestovať.“
Pripadá mi to, ako
keby ten Niemöller hovoril o dnešnom
Slovensku, iba len tých zmienených "gestapákov" by tu bolo treba
nahradiť za názov dnešného slovenského gestapa "NAKA".
Opätovné uväznenie
nezávislého novinára Ruda Vaskyho je posledná kvapka mojej trpezlivosti a
nemôžem už viacej nečinne mlčať. Táraniny vládnuceho režimu a jeho papagájov sú
pre mňa právne irelevantné. Nie je podstatné dokonca ani len to, že vládnucemu
krajne ultraľavičiarskemu neomarxistickému režimu ultraliberálnych fašistov na
Slovensku sa "úspešne" podarilo zastrašiť nezávislého novinára
Martina Daňa, ktorý sa skutočne teraz už nijako neozýva, pretože diktátorský
vládnuci režim na Slovensku nezávislého novinára Martina Daňa
"úspešne" umlčal.
Zanechajte všetci tejto demagogickej pokryteckej
rétoriky spojenej s obrazne povedané tancovaním okolo horúcej kaše, že novinár
Rudolf Vasky akési rozhodnutie súdu porušil či neporušil, pretože nazvite veci
pravým názvom a bez servítok, povedzme si úplne otvorene, že vládnuci
krajne ultraľavičiarsky ultraliberálny neomarxistický režim na Slovensku
skrze svoj bábkový pseudosúd v pseudosúdnej fraške parodujúcej „súd“ fakticky
- a poviem to úplne otvorene bez akéhokoľvek zahmlievania propagandistickými
servítkami - novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi zakázal výkon
ich novinárskej profesie !!!
Áno, pre tých
natvrdlých či pomalšie chápajúcich to zopakujem ešte raz: súčasný vládnuci
totalitný režim na Slovensku farizejsky sa oháňajúci s údajnou demokraciou
skrze svoj krajne ultraľavičiarsky, ultraliberálny neomarxistický „revolučný
tribunál“ zakázal z rýdzo politických dôvodov dvom nezávislým novinárom výkon
ich novinárskej profesie!!!
Týmto úplne bezprecedentným zákazom novinárskej práce dvom - vládnucemu totalitnému režimu - politicky
nepohodlným novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi si vládnuci
režim na Slovensku môže podať ruku s vládnucim režimom ani nie tak spred novembra 1989, pretože za
Gorbačovovej "Perestrojky" a "Glasnosti" koncom
osemdesiatich rokov sa už až tak extrémne totalitné praktiky násilného umlčiavania
politicky nepohodlných novinárov sa už takto brutálne hrubo nediali, ale týmto totalitným umlčaním novinára Martina Daňa a
pokusom o umlčanie novinára Rudolfa Vaskyho si vládnuci totalitný režim na
Slovensku môže podať ruku so stalinistickým totalitným režimom komunistického
Československa päťdesiatich rokov dvadsiateho storočia, poprípade si súčasný
totalitný krajne ultraľavičiarsky neomarxistický režim ultraliberálnych
fašistov na Slovensku ako s plne rovnocenným veľmi mu podobným totalitným
režimom môže podať ruku aj s vyššie už spomenutým hitlerovským režimom nacionálno-socialistického
Nemecka!!!
Je len veľmi smutné, že na vnútroslovenské
podmienky inak relatívne vysoko seriózne Hlavné správy.sk, a ešte
serióznejší konzervatívny Kulturblog, ale aj mnohí iní tu de facto preberajú
toto účelovo propagandistické zahmlievanie vládnuceho režimu ohľadom totalitnej
podstaty tohoto zákazu novinárskej práce nezávislých novinárov, ktorým vládnuci
režim na Slovensku z rýdzo politických dôvodov zakázal výkon ich novinárskej
profesie, čím de facto s týmito totalitnými praktikami voči dvom režimu
politicky nepohodlným nezávislým novinárom Rudolfovi Vaskymu a Martinovi Daňovi
vlastne Hlavné spravy.sk a do istej miery aj Kulturblog - neviem prečo –
úplne iracionálne fakticky súhlasia...
Zaplať Pán Boh, že ja osobne už žijem v Českej
republike (čo mi i umožňuje takto slobodne a otvorene písať a kritizovať
súčasný diktátorský režim na Slovensku bez strachu z obdobného politického
postihu od politicko-ideologického Gestapa-NAKA), kde síce taktiež i nám tu v
Českej republike vládne neomarxistický režim, ale aspoň zatiaľ k takémuto
otvorene fašistickému zakazovaniu novinárskej práce režimu politicky
nepohodlných novinárom tu zatiaľ ešte stále zaplať Pán Boh nedochádza.
S prejavom hlbokej úcty
JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola
- občan ČR, a taktiež aj občan SR žijúci v exile v
ČR