wz

Zpět na hlavní stránku!


Despota Barrack Obama v USA hrubě porušuje svobodu svědomí a náboženskou svobodu.

Administrativa prezidenta USA Barracka Obamy vydala despotické rozhodnutí, podle kterého budou muset počínajíc 1 srpnem 2013 všechny nemocnice poskytovat abortivní antikoncepční přípravky. Je potvrzením despotické legislativní novely schválené ještě v roce 2010, vůči které vytvořili silnou opozici především katoličtí biskupové v USA.

Mnohé náboženské organizace v USA zaplavili zodpovědné orgány stížnostmi, doufajíc v alespoň částečnou změnu rozhodnutí, no bylo to obrazně řečeno “jako kdyby jen hrách na zeď házeli” – narážejíc na tvrdohlavou neústupnost despotické administrativy prezidenta Barracka Obamy.

Ministryně zdravotnictví Kathleen Sibelius despoticky oznámila, že s náboženskou vírou spojené nemocnice, univerzity a další instituce budou mít rovněž tuto povinnost jako ostatní, protože měli už i tak její roční odklad.

Předseda konference biskupů USA Timothy Dolan konstatoval, že jde o markantní porušení svobody svědomí a náboženské svobody, protože lidé budou donuceni volit mezi svobodou svědomí a zřeknutím se zdravotní péče.

Napsal dne 4.6.2013 JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!