wz

Zpět na hlavní stránku!


Chiara Corbelli obětovala svůj život za nenarozené dítě.

V červenci 2012 se uskutečnil v Římě pohřeb Chiary Corbelli, matky, která obětovala svůj život za život nenarozeného dítěte. Chiara Corbelli byla ve svém třetím těhotenství, přičemž z předcházejících dvou těhotenství se narodili vážně nemocná dcera a mentálně postihnutý syn. Obě děti zemřeli krátce po porodu. Lékaři informovali matku, že jde o možnost narození se prvního zdravého dítěte. Během těhotenství však musela přijímat i léky na tlumení postupující rakoviny ústní dutiny. Ve stadiu, kdy by léčba mohla ohrozit vyvíjející se dítě, se rozhodla požádat o její přerušení, co mělo za následek ztráty vidění na jedno oko.

Nakonec její organismus vzhledem na závažné onemocnění několik dnů po porodu začal selhávat. Lékaři přistoupili k obnovení procedur ozařování a chemoterapie, bylo však už pozdě.

Podle vyjádření jejího manžela Enrica, v rozhovoru pro katolickou agenturu CNA, Chiara umírala šťastná.

Ve svém listě novorozenému synovi napsala: “Jdu do nebe, abych byla spolu s Davidem a Marií a orodovala za všechny, ty zůstaneš s tatínkem zde. Budu se za tebe modlit.”

Pohřebním obřadům předsedal papežský vikář pro římskou diecézi, kardinál Agostino Vallini, který nazval Chiaru Corbelli “druhou svatou Giannou Berettou Mollou” a vyzdvihl její dokonalou oběť.

Sepsal JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

Zpět na hlavní stránku!