wz

Zpět na hlavní stránku!


V Kyjevě vyvrcholil 15.ročník cyklopoutě za život nenarozených dětí.

Cyklisté každé věkové kategorie začali 20.července 2012 putovat po východním Slovensku k nemocnicím v Kežmarku, Popradu, Levoči, Bardějově, Humenném, Prešově, Košicích, Trebišově a v Michalovcích, kde se společně modlili posvátný růženec a křížovou cestu za život počatých dětí. V těchto městech se zúčastnili i na mších svatých. V Košicích se navíc modlili i před Ústavním soudem Slovenské republiky.

Několikatýdenní pouť pak pokračovala na Ukrajinu. Po poutích na bicyklu do Betlehema, Madridu a jiných zemí se nyní organizátoři rozhodli putovat do východní Evropy. Na Ukrajině od 28.července 2012 přešli cyklisté více než tisíc kilometrů. Navštívili města Mukačevo, Džublík, Svaľavu, Plavyu, Stryi, Ľvov, Brody, Rivne, Novograd, Žitomir, Makariv a hlavní město Ukrajiny Kyjev. Ve větších městech s místními věřícími se uskutečnili i pochody za život od kostela k nemocnicím. Místní věřící spolu s knězi jich rádi přijali.

Na této pouti se zúčastnil s cyklisty – katolíky i pravoslavní kněz Libor Halík, který je v České republice známým odpůrcem potratů.

Opsal dne 18.11.2013 JUDr.PhDr.Mgr. et Mgr.Henryk Lahola

 

Zpět na hlavní stránku!